Tasarım ve Ürün Geliştirme

Tasarımcı, modelist, mühendis ortaklara ödenen brüt maaş ve benzeri diğer ödemeler destek kapsamında değerlendirilmez.

Web sitesi üyeliği kapsamında nihai tüketiciye yönelik olmayan, sektöre özgü yeni tasarım ve trendlerin yer aldığı web sitesi üyelikleri, seyahat kapsamında tasarım ve ürün geliştirme projesi uygun görülen şirket tarafından istihdam edilen tasarımcı, modelist ve mühendisin ekonomi sınıfı ulaşım giderleri desteklenir.

Şirketlerin harcama başvuru dosyaları üyesi oldukları İhracatçı Birlikleri tarafından sonuçlandırılır. Tasarım ve Ürün Geliştirme Projesinin destek kapsamına alındığı tarihten itibaren yılda bir kez tasarım ve ürün geliştirme projesi uygun görülen şirket, Bakanlık uzmanları tarafından yerinde incelenir ve projeye ilişkin Değerlendirme Raporu hazırlanır.

Destek süresi azami 3 yıl olmakla birlikte, destek süresi sona eren Tasarım ve Ürün Geliştirme Projelerinin destek süresi, bakanlıkça yapılan değerlendirme neticesinde, 2 yıl daha uzatılabilir.

Şirket başına en fazla 1 proje desteklenir.

Proje bütçesi 1.4 Milyon TL'dir.


Tasarım ve Ürün Geliştirme Programına ilişkin destekler hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki numaralardan bizi arayabilir ya da yandaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.